Get Adobe Flash player

Příští zápas A týmu

22. kolo divize C

NE 22.4., 17:00

FK Kolín

FK Turnov

Příští zápas U19

NE 22.4., 10:00

Ruprechtice/Kr. Studánka

FK Turnov

Příští zápas U15+U13

NE 22.4., 9:30 /11:15

FK Turnov

Hodkovice/Podještědí

hř. Ž. Brod

Příští zápas U11

NE 22.4., 10:00+11:00

VTJ Rapid Liberec

FK Turnov

FK Turnov

Živanice – Pěnčín-Turnov 4:2

Živanice – Pěnčín-Turnov 4:2 (2:1)

Na útulném živanickém stadionu se potkaly dva kolektivy vyznačující se technickým fotbalem, a ten začal přinášet ovoce už v prvním poločase. Domácí byli zpočátku lepším týmem a už do půlhodiny si vypracovali dvoubrankový náskok. Nejprve se prosadil expardubický středopolař Hundák, po něm překonal Hyku Milan Ujec, jenž loni hájil barvy Dvora Králové. S hosty to nevypadalo dobře, hned ve 34. minutě ale snížil Papoušek a rázem bylo zase o co hrát (2:1).

Po přestávce Turnovští usilovali o vyrovnání, byl to ale znovu Ujec, kdo nasměroval domácí celek k vítězství. Živanice se ale přesto musely o tři body strachovat. Hrající trenér Petřík totiž minutu před koncem snížil, následně však ještě větší drama odmítl čtvrtou brankou Polák.

Fakta – branky: 29. a 70. M. Ujec, 17. Hundák, 90. Polák – 34. Papoušek, 89. Petřík

Rozhodčí: Kazda

ŽK: Bez karet.

Diváci: 50.

FK Pěnčín-Turnov: Hyka – Randák (71. Moravec), Šimek, Novotný, Kratochvíl (46. Dlouhý) – Tvrdý, Beníšek, Petřík, Matoušek (30. Drahoňovský) – Bárta, Papoušek

Zdroj: Krkonošský deník

 

FK Pěnčín Turnov - Olympia Hradec Králové

V neděli 9. srpna sehráli hráči divizního FK Pěnčín-Turnov na domácím hřišti první divizní utkání nového ročníku. A na úvod sezony proti nim stál soupeř s velkými ambicemi. Hradecká Olympie má ve svém kádru mimo jiné i nedávné opory dnes již druholigového Hradce (Poděbradský, Rolko, Klapka) a jak hned naznačila, nebude se v soutěži chovat jako bojácný nováček.

Do Turnova si svěřenci dalšího bývalého ligisty Michala Lesáka přijeli pro tři body a už po prvním poločase bylo zřejmé, že jim plány vyjdou. Neuplynula ani čtvrthodina hry, když zaúřadoval již zmiňovaný Klapka, centrem oslovil slovenského útočníka Očovana a Hyka poprvé lovil míč ze sítě. Za dalších 14 minut se Olympia prosadila svou nebezpečnou zbraní a po standardní situaci se v šestnáctce „uklonil" více než dvoumetrový Rolko – 0:2.

Až za tohoto stavu se ke slovu dostali i domácí. Náznak šance gólem Cigánka neskončil, Tvrdý před pauzou branku přestřelil a podobně dopadly ve druhé půli i šance Papouška a Bárty. Soupeř si vítězství zkušeně pohlídal.
Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/fotbal_region/divize-golove-a-bodove-uradoval-pouze-trutnov-20150809.html

Josef Petřík (Pěnčín-Turnov): „Nepropadáme panice, vítězství velmi kvalitního soupeře bylo zasloužené, ačkoliv jsme obdrželi velmi laciné góly. Druhý poločas byl kvalitní i z naší strany.

Na snímku v modrobílém dresu bojuje turnovský Bárta

Branky: 14. Očovan, 28. Rolko

Rozhodčí: Kříž

ŽK: 3:0

Diváků: 200

FK Pěnčín Turnov: Hyka - Mudra, Šimek, Novotný, Kratochvíl (60. Drahoňovský) - Tvrdý (75. Moravec), Beníšek, Petřík, Papoušek, Cigánek (80. Dlouhý) - Bárta

Zdroj: Karel Vodrážka, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Sport TvA, Krkonošský deník

 

OHLASY FOTBALOVÉHO LÉTA V FK PĚNČÍN-TURNOV, KLUB PATRNĚ ZMĚNÍ NÁZEV

OHLASY FOTBALOVÉHO LÉTA V FK PĚNČÍN-TURNOV, KLUB PATRNĚ ZMĚNÍ NÁZEV

Ještě dnes po rozlosování a před zahájením nového ročníku mistrovských soutěží se sportovní veřejnost ptá, PROČ skončila turnovská rezerva? Ta po spojení Pěnčína s Turnovem hrála od roku 2004 v prvně jmenované obci nepřetržitě krajský přebor. V týmu bylo vedle mladých odchovanců a starších mazáků zařazeno i pár dorostenců, a rozehrávali se v něm po zranění i hráči divizního Áčka. „Vzhledem k všeobecné situaci v masové kopané dolehla i na nás hráčská krize. V sedmnácti hráčích se prostě nedaly hrát dvě tak náročné soutěže souběžně,“ vyjádřil se pro média trenér Josef  Petřík. Jeho slova prakticky potvrdil i prezident klubu Jaroslav Knížek a zároveň odpověděl na otázku, CO bude s hráčským kádrem rezervy. „Vybraná část hráčů přejde do A-týmu, zbytek bude hostovat v okolních klubech. Tuto alternativu jsme zvažovali již v posledních letech, ale vždycky jsme rozhodnutí odložili. Čas nastal až teď.“

NÁZEV
Výkonný výbor FK čeká i další zásadní rozhodnutí. Vzhledem k nepřihlášení B-týmu do soutěží a naopak návratu TJ Sokol Pěnčín na krajskou úroveň (TvA informovalo) se dá předpokládat, že v brzké době dojde ke změně názvu klubu. Díky fotbalové (r)evoluci (red. pozn.: přechod na elektronický způsob řízení všech soutěží), by to neměl být až tak velký administrativní problém. „Do konce roku mají všechny kluby přepracovat své stanovy, takže v rámci toho budeme zřejmě řešit také změnu názvu,“ potvrdil nám nejvyšší představitel klubu, podle něhož však k přejmenování dojde nejdříve v příštím roce.
„V minulosti jsme se při hledání podpory u sponzorů setkávali u některých s nevolí k současnému názvu, tak jsme zvědaví, jak se k tomu po eventuální změně názvu tito postaví nyní,“ připomněl vedoucí mužstva Petr Horáček.

PŘÍPRAVA
Herní léto zahájil přátelák s tradičním, a hlavně budoucím soupeřem v divizi C – Novým Borem. Turnovští tam prohráli 2:1, když gól zaznamenala lomnická posila Drahoňovský. V sobotu bylo na pořadu předkolo Poháru FAČR, v němž se naši představili na hřišti královéhradecké Olympie. Prohra 2:0 znamenala konec další cesty v pohárovém pavouku. Ve středu 22. července byl Turnov sparingpartnerem ligového Liberce a prohra 6:0 nebyla až tak zlá. „Zatím nám velmi chybí především koncový útočník,“ glosoval druhou porážku bez vstřelené branky jeden z trenérů Jaroslav Mencl. Ten se nakonec objevil v Jičíně, kde brankou již v 2. minutě rozhodl duel technickou střelou Moravec, který si velice dobře vedl i při generálce na divizi, ve které Turnov hostil mnichovohradištský MSK. Na výsledku 9:3 se stejně jako Drahoňovský podílel hned dvěma góly, takže se oba stali nejlepšími střelci přípravy. K „desítce“ skóre tlačili ještě Papoušek, Petřík, Bárta, Tvrdý a Beníšek.

UMĚLÁ TRÁVA
Ani žhavé letní dny nedaly zapomenout na palčivý problém FK – zimní přípravu. Absence umělé trávy každoročně zatěžuje nemalými výdaji již tak napjatý roční rozpočet fotbalistů. Ale na travnatém hřišti bývalé škváry za železničním podchodem jsme zaznamenali provedení zkušebního vrtu, kterým se zjišťovalo složení jednotlivých vrstev podkladu, na němž má vzniknout právě umělý povrch. „Projektová dokumentace včetně požadovaných studií je k dispozici již dávno a v současnosti probíhá územní a stavební řízení. Pak už to bude jen boj o dotační peníze, a vzhledem k příslibu podpory FAČRu máme reálné vyhlídky na výstavbu v příštím roce. Letošní zimu řešíme s Lomnicí, kde nejmodernější umělku mají, a to se zohledněním vzájemné hráčské výpomoci,“ uvedl předseda Knížek.

KÁDR
A koho bude mít nový trenérský tandem Koubus – Mencl k dispozici? Jak již bylo řečeno, do Lomnice odcházejí na hostování Kunst, Šteffan a Veber. Dan Škréta by měl zůstat v FK Sedmihorky, Koubek míří do Rovenska a Vavřich do Jenišovic. Vojtové Hurt a Havlín už střílejí branky za FK Přepeře. Špílmachr Bernát uspěl na zkoušce v Dobrovici, odkud  se v přípravě s MSK objevil Cigánek. Finklár ohlásil zahraniční angažmá a do pěnčínského Sokola odešel brankář Semenský, takže tým brankářsky táhne zatím jen Míra Hyka. Definitivní podoba hráčského kádru bude známa až v neděli, kdy Turnovští hostí královéhradeckou Olympii v čele s exligistou Adrianem Rolkem!

SPOLUPRÁCE
I když se výbor FK může v lecčems spolehnout na modrobílý Fans klub a plně obsazeny jsou i pozice na nejdůležitějších trenérských postech u mládeže, stále ještě je třeba posílit např. pořadatelskou službu či distribuční síť plakátů na jednotlivá mistrovská utkání. „Potřebujeme další obětavé spolupracovníky, jako jsou třeba Jirka Krejčík či pánové Táborský a Takáč, kterým bych rád u téhle příležitosti poděkoval. O podrobnostech spolupráce se lze informovat u kteréhokoliv člena výboru FK,“ uzavřel Jaroslav Knížek.

Karel Vodrážka, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Sport TvA

 

Generálka před mistrákem

FK Pěnčín Turnov - Mnichovo Hradiště 9:3 (6:3)

V divokém utkání byl stav po 15 minutách už 3:2. Domácí vytvářeli zbytečné chyby v defenzívě, ale ofenzíva naopak hýřila nápady i pohybem a útočníci stříleli dost gólů, takže výsledkem byla vysoká domácí výhra. Na výhře se dvěma góly podílela i nová akvizice Turnova Daniel Drahoňovský z Lomnice nad Popelkou, do níž na oplátku zamíří někteří hráči na hostování. Kaňkou utkání bylo, že už ve 20. minutě musel odstoupit kvůli svalovému zranění hrající trenér Petřík, ale snad by jeho zranění nemělo být vážné.

„Ze základu nám chyběli Novotný a Kratochvíl, chyby v obraně byly zbytečné. Víc se mi z našeho pohledu líbil druhý poločas, kdy jsme i po střídáních už neobdrželi branku a tři vstřelili. Lepší by byl prostě výsledek 5:0 než 9:3," řekl k zápasu trenér FKP Turnov Josef Petřík.

Branky: Petřík 2, Moravec 2, Drahoňovský 2, Beníšek, Bárta, Tvrdý

FK Pěnčín Turnov: Hyka - Tvrdý, Šimek (70. Matěj Randák), Matoušek, Šteffan (46. Korček) - Beníšek, Petřík (20. Bárta) - Cigánek (60. Poláček), Papoušek, Marek Randák - Drahoňovský (46. Moravec)

Zdroj: Naše pojizeří

 

Zhodnocení turnovské sezóny

Po hrozivém začátku, kdy se během úvodních podzimních kol potáceli místní fotbalisté na spodku divizní tabulky a sbírali porážky, se tradiční účastník čtvrté nejvyšší soutěže oklepal a prožil vcelku klidný ročník. Tedy co se výsledkově týče.

Ale pěkně od začátku.

Všemu předcházel nový trenér. S Pavlem Jíchou ale jakoby si kabina příliš nesedla. Ambiciózní kouč nevtiskl Turnovu své představy, hráči je nedokázali vstřebat. A tak musel od válu. Výsledky Turnova byly v první polovině podzimu opravdu tragické.

Petřík pro všechno

Změna nastala až s „příchodem" nového kouče. O žádný příchod se ale přitom nejednalo. Na turnovskou lavičku byl totiž dosazen coby stále aktivní hráč a kapitán Josef Petřík mladší. Výkony však paradoxně začaly stoupat a body přibývat.

Ani jaro ale neodstartoval modrobílý tým podle představ. Z prvních šesti zápasů při silném losu nasbíral jen jednu výhru a najednou se začala ozývat paralela s nepovedeným podzimním vstupem do soutěže. Rychle se však také rozplynula. Turnov během týdne porazil Náchod, silný Trutnov a když vyhrál i v Letohradu, byl klid. Fotbalově bylo splněno a závěr sezony si hráči mohli užít.

„Až na poslední kolo mohu být se sezonou spokojený. Během jara jsme pětkrát prohráli o jediný gól, přičemž v těchto zápasech (Benátky nad Jizerou, Dvůr Králové, Kutná Hora, Český Brod, Vysoké Mýto – pozn. aut) jsme asi nikdy nebyli vyloženě horším týmem. Bohužel jsme ale často dostávali úplně zbytečné branky ke konci utkání. Vše se ale zlomilo právě doma s Náchodem, kdy jsme po ubojovaném výkonu vyhráli, do týmu se vrátila fotbalovost a navíc jsme se už nijak nemuseli strachovat o záchranu. Tam se to nakoplo a s Trutnovem se pak sehrál oboustranně jeden z nejlepších divizních zápasů vůbec," řekl k aktuálně skončenému ročníku hrající trenér A týmu Turnova, do letoška kouč také tamní rezervy, kapitán A týmu a s osmi góly třetí nejlepší střelec Josef Petřík mladší.

Mimochodem. Josef Petřík mladší by skutečně zasloužil za právě skončenou sezonu svatozář. Bez něho by nejen sportovní stránka klubu byla na úplně jiné úrovni. Organizoval, trénoval, zajišťoval. Až se zdálo, že se okolo fotbalu točí opravdu čtyřiadvacet hodin denně.

Šesté místo, druhá nejlepší produktivita. To opravdu nebyla špatná sezona. A Josef Petřík mladší na tomto úspěchu má obrovskou zásluhu.

Trable za oponou

Ne zcela ale bylo všechno tak růžové, jak sezona ze sportovního pohledu nakonec dopadla. Turnovský fotbalový klub totiž zažíval nevídanou personální krizi.

Domluvený „freundschaft" s libereckým Slovanem vzal za své, vlastní hráčská základna se vinou zranění a dalších faktorů také výrazně zužovala. A hráči tak chodili během víkendu hrát obvykle jak divizi, tak druhý den krajský přebor. Na konci sezony se zaručeně musela projevit únava.

Vše nakonec vyvrcholilo velmi nečekaným rozhodnutím – Turnov zrušil svůj B tým, na němž si kvůli výchově nadějných hráčů dlouhou dobu zakládal.

Na konci jara byla sezona opravdu neúnosná. Chodili mi z Liberce maximálně dva hráči, takže jsme jaro odehráli de facto se svým kádrem, i když předchozí domluva byla trochu jiná. Na druhou stranu se ukázali další hráči, kteří mohou Turnovu nabídnout určitý potenciál. Až postupem času se ukáže, co zrušení béčka bude pro turnovský fotbal znamenat," ví také syn bývalého prvoligového trenéra Josef Petřík.

Zdroj: Krkonošský deník

 
Více článků...

Ostatní zápasy

21. kolo

Mšeno - Admira 4:1

Brandýs - Zbuzany 1:0 np

Trutnov - Dvůr Králové 4:1

Živanice - Kolín 4:5

Pardubice B - Vysoké Mýto 2:3 np

Čáslav - Letohrad 2:1

Kratonohy - Vykáň 3:2

TURNOV - Chrastava 4:2

 

Příští kolo

22. kolo (21. - 22. 4.)

SO 10:15

Letohrad - Pardubice B

Zbuzany - Čáslav

Vykáň - Živanice

SO 17:00

Vysoké Mýto - Kratonohy

Chrastava - Mšeno

NE 10:15

Admira - Trutnov

NE 17:00

Kolín - TURNOV

Dvůr Králové - Brandýs

 

Tabulka Divize C

Anketa

Na jaké příčce bude figurovat náš tým po 30. kole divize?
 

Finanční podpora

 

 

 

 

Na činnost FK Turnov, z.s. přispívá MŠMT, Liberecký kraj a Město Turnov. Děkujeme!

 

Reklama