NE 22.4., 10:00

hř. Ž. Brod

VTJ Rapid Liberec

Postup do 1. kola poháru České pošty

Po dvou přípravných zápasech hodně rychlý vstup do ostré sezony čekal v neděli na fotbalisty FK Pěnčín-Turnov v Náchodě. Po poločase vedli v předkole Poháru FAČR brankou Bernáta, pak domácí vyrovnali, ale závěr patřil jasně hostům, kteří rozhodli o postupu dalšími třemi góly.

V přípravě zatím před pohárem Turnovští pod novým trenérem Pavlem Jíchou odehráli dva zápasy - juniorku Varnsdorfu porazili v Turnově 2:1 po brankách Randáka a Bárty a poté zvítězili i v Liberci nad dorostem Slovanu 2:0 po dvou brankách Bárty.

Náchod - FKP Turnov 1:4 (0:1)

V 10. minutě kryl brankář Hyka povedenou domácí střelu, poté už měli více šanci hosté. V 16. minutě Bouškův centr ještě nezužitkoval ideálně Bárta. Ve 21. minutě otevřel skóre Bernát, který přehodil domácího brankáře Rufera po uvolnění Frýdka. Do konce poločasu mohl zvýšit náskok hostů Bouška, ale domácí brankář jeho ránu ze 30 metrů vyrazil.

Na začátku druhé půle pálili těsně vedle tyče Bernát i Havel. V 57. minutě zahrával domácí Malý trestný kop, který střídající brankář Bojčuk zázračně vyrazil na rohový kop. Z něj ovšem opět Malý zatočil míč až do branky a srovnal na 1:1. Hosté ale rozhodně nechtěli nechat postup na penalty. V 74. minutě Frýdek uvolnil Havla, ten postupoval sám, obstřelil gólmana, ale míč šel těsně vedle branky. O pět minut rozehráli rohový kop nakrátko Bernát s Bouškou a Frýdek zajistil hostům vedení 1:2. Poté mířil v dobré šanci Bouška nad, ale v 88. minutě po akci Bouška - Frýdek - Bernát, posledně jmenovaný zvýšil na 1:3. V 90. minutě ještě vyšperkoval výsledek pro Turnov Havel, který vybojoval míč na stoperovi a individuální akcí si připsal také gólový zásah v zápase.

„Vytvořili jsme si více šancí, takže je naše výhra určitě zasloužená. Zveme diváky na první kolo poháru s Pardubicemi," dodal k utkání vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 57. Malý - 21. a 88. Bernát, 79. Frýdek, 90. Havel

Rozhodčí: Šimek - Kvaček, Vodrážka

ŽK: 0:0.

Diváků: 150

FKP Turnov: Hyka (46. Bojčuk) - Korček (82. Matoušek), Pokorný, Petřík, Henzl - Bernát, Frýdek, Randák, Moravec (60. Dlouhý) - Bárta (46. Havel), Bouška.

Zdroj: Naše Pojizeří

Mšeno - Admira 4:1