NE 22.4., 10:00

Hodkovice/Podještědí

hř. Ž. Brod

VTJ Rapid Liberec

11. kolo FK Čáslav - FKT 5:1 (4:0)

Čáslav - Turnov 5:1 (4:0)

A umělý trenér lépe sedl domácím, kteří v 16. min. vedli už 3:0! Nejprve si gólman Hyka nerozuměl s Kordíkem, míč vypadl před Jíchu, který už měl před sebou jen prázdnou bránu - 1:0. Ve 12. min. domácí sehráli pěknou kombinaci, po které následoval Kořínkův centr a pohotové gólové zakončení Strnada bez přípravy - 2:0. V 16. min. Šimek v pokutovém území srazil Jíchu a ten proměnil pokutový kop na 3:0. Ve 22. min. Čáslav přidala ještě čtvrtou branku, když Hannich si narazil s Kořínkem, ten ho vysunul po levé straně a následný centr zúročil v branku Strnad - 4:0. Hosté se na dostřel domácí brány pořádně nedostali, snad jen těsně před přestávkou, kdy zahrávali rohový kop, ale když Beníšek odražený míč poslal nad, na skóre se už nic nezměnilo.

Hned po rozehrání druhého poločasu se pěkně uvolnil Vančura, na hranici velkého vápna si připravil míč, jenže pálil vedle. Pokud hosté pomýšleli na teoretický zvrat, šly jejich plány k ledu v 52. min., kdy střela J. Petrů ze střední vzdálenosti zapadla do sítě - 5:0. Do šance se pak dostal hostující Š. Havel, který naštěstí před bránou Čáslavi nedosáhl na nastřelený míč P. Havla, v 73. min. se ale Turnovští přece jen dočkali, když Š. Havel dorážkou korigoval na 5:1. Skóre mohl zvýraznil střídající Růžička, jenže nejprve po Kořínkově akci a zpětné přihrávce napálil míč do břevna, později netrefil hlavičkou a v poslední minutě po další zpětné přihrávce od Vocela trefil jen bránící hráče před sebou.

"Pro nás jde o hodně důležité vítězství, dostali jsme se do situace, že už jsme potřebovali nutně bodovat," upozornil trenér Čáslavi Jiří Antoš. "Pomohl nám šťastný první gól, který nám soupeř daroval," přiznal a pokračoval: "Pak jsme ale hru nastartovali a hráli tak, jak jsme chtěli. Nátlakově a po stranách, dali jsme hezké tři góly. Ve druhém poločase se střídáním tempo trochu zmírnilo, ale jsme spokojení s výsledkem i výkonem. Doufám, že na dnešní zápas navážeme i nějakým tříbodovým vítězství venku."

Branky: 5., 16. pok. kop Jícha, 12., 22. Stnad, 52. J. Petrů - 73. Š. Havel. Rozhodčí: Vojtěch - Hůlka, Slavíček. ŽK: Š. Havel. Diváků: 60. Čáslav: J. Dastych - Skokan, L. Vebr, Kunášek, Hannich (68. Richard) - Strnad (60. D. Dastych), Vančura (50. Vocel), J. Petrů, Kořínek - Špičák (60. Růžička), Jícha (80. Stránský). Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa. Turnov: Hyka - Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý (78. Svoboda) - Benek, Horák - Cigánek (31. Š. Havel), Petrlák (50. P. Havel), Beníšek - Houžvička (70. Drahovzal). Trenér Pavel Šafář.

Zdroj: svoboda.info

Mšeno - Admira 4:1