Get Adobe Flash player

Příští zápas A týmu

26. kolo divize C

NE 20.5., 17:00

FK Turnov

FK Čáslav

Příští zápas U19

SO 19.5.., 14:00

Slovan Hrádek n. N.

FK Turnov

Příští zápas U15+U13

SO 19.5., 9:30 /11:15

Velké Hamry/Jablonec

FK Turnov

hř. Zásada

Příští zápas U11

SO 19.5., 10:00+11:00

Hrádek/Mimoň

FK Turnov

 

Spartak Chrastava - FKT 3:3 (2:2) PK 5:4

Ztráta dvou bodů v poslední minutě

TJ Spartak Chrastava - FK Turnov 3:3 (2:2) p.k. 5:4

Sestavy:

Chrastava: Zoul - Melichar, Culek, Uzel, Čuřík - Kouba, Rozmajzl M., Štajner, Suk - Beneš, Radzinevičius

Střídali: 72´ Řezka za Suka

Turnov: Špína – Tvrdý, Novotný, Kordík, Šimek - Š. Havel, Horák, Papoušek, Petrák, Cigánek – Houžvička

Střídali 13´ Beníšek za Kordíka, 78´ P. Havel za Š. Havla, 88´ Dlouhý za Houžvičku

Před zápasem jsme museli řešit několik problému. Míra Hyka musel odjet na služební cestu a Filip Majer se na úterním tréninku zranil. Dobré vztahy se sousedními Sedmihorkami nám na toto utkání přivedly do branky hodnotnou náhradu v osobě Martina Špíny, pro kterého to byla divizní premiéra.

Další problém vznikl na pátečním tréninku, kde špatně došlápl Kuba Kordík a jeho kotník začal bolet.

Náhrada za zraněného Aleše Benka se vykrystalizovala již v zápase s Admirou v osobě Matěje Horáka. Zápas začal celkem klidně a naši hráči drželi míč. V 6´Petr Papoušek rozehrál PVK z levé strany a míč proletěl celým pokutovým územím aniž by ho někdo dokázal usměrnit do branky. Hned z protiútoku ohrozili domácí Martina Špínu, kdy Kouba rychle převzal míč a utekl po naší pravé straně. Před brankou zachraňoval situaci odehráním na roh Kuba Kordík, který již v té době signalizoval, že utkání nebude moci dokončit. V 8´ se opět zastřeloval Petr Papoušek. Jeho střelu vyrazil domácí brankář na rohový kop. V 11´ unikal do pokutového území Tomáš Houžvička, kterého zastavil domácí obránce. Rozhodčí byl dost daleko od akce a nereagoval na ni. Ve 12´ musel hřiště opustil Kuba Kordík, kterého nahradil Tomáš Beníšek. Jirka Šimek se posunul na místo stopera. Toto střídání se projevilo na naší hře. V 16´ domácí nakopli míč na Beneše, který vyhrál hlavičkový souboj s Vojtou Tvrdým a míč poslal před Martina Špínu, který akrobaticky vyrazil míč, ale bohužel pouze do těla Radzinevičiuse, od kterého se míč dostal za brankovou čáru - 1:0. Naši se pouze pomalu dostávali zpět do hry. V 21´ hlavičkoval Matěj Horák mimo. Ve 25´ byl faulován Tomáš Cigánek a k provedení přímého kopu se postavil opět petr papoušek. Jeho střela skončila po zákroku domácího brankáře na břevně. Již ve 27´ domácí dobře zakombinovali po naší pravé straně až před branku, kde se objevil osamocený Kouba a nedal Martinovi Špínovi šanci - 2:0. Za minutu se mohli konečně radovat také naši hráči. Po krásné přihrávce z pravé strany od Petra Papouška se nádherně trefil přímo z voleje Tomáš Beníšek - 2:1. Byla to opravdu nádherná akce, která se nevidí každý den. Naši hráli dobře a domácí začali být nervózní. Často se dopouštěli nedovolených zákroku za pomocí loktů ve výskoku. Asi nejhorším zákrokem bylo došlápnutí Štajnera na levou nohu Jirky Šimka, který před ním odehrál míč. Bohužel ani tento zákrok nevyvedl z klidu hlavního rozhodčího. V 37´se k rozehrání kopu z rohu postavil Štěpán Havel a jeho centr přizvedl David Novotný a nepokrytého Matěje Horáka, který nezaváhal - 2:2. Za tohoto stavu také skončil první poločas.

Druhý poločas začal z obou stran opatrně. V 50´ podklouzl Jirka Šimek a při pádu na zem se míče dotkl rukou. Asistent rozhodčího signalizoval porušení pravidel, ale hlavní rozhodčí nereagoval. Domácí zahráli nepříjemný centr do pokutového území a Martin Špína musel řešit tuto ošemetnou situaci. V 55´ Petr Papoušek rozehrál volný kop před branku domácích, ale tam bohužel Míra Petrák nestihl zakončit. V 59´ se prodral do pokutového území domácích Tomáš Houžvička při pokusu o zpětnou přihrávku byl podražen domácím hráčem a tentokrát již rozhodčí odpískal pokutový kop. K jeho provedení byl tentokrát určen Matěj Horák a nezaváhal - 2:3. Tomáš Houžvička neustále zlobil domácí obranu svou rychlostí a několikrát si museli domácí pomoci za cenu nedovolených zákroků, které však rozhodčí netrestal. V 72´ Štěpán Havel musel řešit rychlý brejk domácích nedovoleným zákrokem a obdržel ŽK. V 76´ se stal Štěpán Havel obětí dost nevybíravého zákroku domácího stopera rozhodčí ponechal výhodu pro pronikajícího Tomáše Houžvičku, ale bohužel zakončení skončilo mimo brankové tyče. Hra se střídala na obou stranách a šancí přibývalo. Ve výhodné pozici nezakončil Tomáš Houžvička v 82´. V 86´ minutě u naší lavičky unikal Tomáš Houžvička poslednímu bránícímu hráči, který si ho podržel za dres. Rozhodčí tento zákrok asi opět neviděl. Blížil se konec utkání a domácí vrhli všechny síly do útoku. Bohužel přišla poslední minuta hrací doby a situace, která vzbudila spoustu emocí. K ní se nemá cenu vyjadřovat. Nikdo kromě rozhodčích neví co se konkrétně stalo. Bohužel utkání skončilo nerozhodně 3:3 a museli se kopat kopy ze značky pokutového kopu.

Naši hráči byli psychicky rozhození více než domácí, kteří získali ne vlastní vinou 2 body.

Při odjezdu se diváci, kteří byli nejblíže trapné situaci z konce hrací doby smáli a říkali: „Ofsajd století, ale máme dva body, vy pouze jeden.“ Další komentáře nemá cenu psát. Naši hráči zaslouží poděkování za obětavost, s kterou hráli a dohráli toto tvrdé utkání. Uvidíme jak vážná budou zranění Kuby Kordíka, Jirky Šimka a Štěpána Havla. Jirka Šimek se stává hráčem, který utrpí zranění v každém zápase. Patří mu velký dík za nasazení a variabilitu při plnění úkolů při nahrazení obou našich stoperů.

 

 

Ostatní zápasy

25. kolo (12. - 13. 5.)

SO 10:15

Vykáň - Letohrad 2:1

Pardubice B - Admira 2:1p

Brandýs - TURNOV 1:3

SO 17:00

Kratonohy - Dvůr Králové 1:2p

Trutnov - Mšeno 3:2p

Vysoké Mýto - Kolín 3:0

Živanice - Zbuzany 3:2

NE 17:00

Čáslav - Chrastava 1:2

Příští kolo

26. kolo (19. - 20. 5.)

SO 10:15

Zbuzany - Vykáň

Mšeno - Brandýs

Letohrad - Vysoké Mýto

SO 17:00

Chrastava - Pardubice B

NE 10:15

Admira - Kratonohy

NE 17:00

Kolín - Trutnov

TURNOV - Čáslav

Dvůr Králové - Živanice

Tabulka Divize C

Anketa

Na jaké příčce bude figurovat náš tým po 30. kole divize?
 

Finanční podpora

 

 

 

 

Na činnost FK Turnov, z.s. přispívá MŠMT, Liberecký kraj a Město Turnov. Děkujeme!

 

Reklama