TJ Desná

FC Nový Bor

Sokol Rovensko, FK Přepeře

hřiště Rovensko

FKT - Admira Praha 4:0 (0:0)

FK Turnov - FK Admira Praha 4:0 (0:0)

Branky: 49. Houžvička, 60. Papoušek, 68. Havel Š., 76. Cigánek z pen.

ŽK 3:4 (33. Kordík, 51. Novotný, 90 Houžvička - 45. Mošna, 50. Čácha, 54. Horák, 63. Paťha)

208 diváků

Rozhodčí: Čechlovský - Šimek, Šulcová

DFA: Langer

Turnov: Hyka – Tvrdý , Kordík, Novotný, Šimek - Š. Havel, Benek, Papoušek, Petrák, Cigánek – Horák

Střídali: 18´ Houžvička za Benka, 68´ Drahovzal za Š. Havla, 78´ P. Havel za Šimka, 86´ Svoboda za Papouška, 89´ Dlouhý za Cigánka

Admira: Víšek - Majer, Vosický, Horák, Paťha - Michálek, Mošna, Čácha, Fric - Zahálka, Pavlata

Střídali: 61´ Herc za Michálka, 68´ Turák za Pavlatu, 82´ Cejnar za Majera

Ani další domácí zápas jsme neměli jednoduchý úkol. Již předzápasový páteční trénink naznačil některé problémy. V týdnu onemocněl Tomáš Beníšek a na stehenní sval si začal stěžovat Aleš Benek. Pozitivní byl návrat kapitána Davida Novotného. Hosté dosud v základním čase neprohráli a před týdnem porazili dobře hrající Chrastavu.

Utkání začalo opět nešťastně, když se při nezaviněné srážce zranil v obličeji Jirka Šimek. Se sebezapřením a motáním hlavy hrál Jirka velmi dobře. Další problém přišel v 18´, kdy musel pro zranění stehenního svalu střídat Aleš Benek. Do hry se dostal Tomáš Houžvička. Matěj Horák se stáhl na pozici defenzivního záložníka. První poločas probíhal v celkově klidném a pohodovém tempu. Prakticky se nic nedělo a většina akcí končila buď nepřesností nebo na dobře hrajících obranách. Naše asi nejpodařenější akce zakončoval střelou nad branku Vojta Tvrdý a z přímého kopu se Petr Papoušek také netrefil mezi tři tyče. První poločas tak skončil za stavu 0:0.

Do druhého poločasu udělali naši trenéři jednu změnu v rozestavení, kdy si vyměnili strany oba krajní záložníci. Druhý poločas jsme zahájili velmi dobře, kdy po dlouhém odkopu Míry Hyky, prodloužil hlavou Vojta Tvrdý na Petra Papouška. Ten z první dal do běhu Tomáši Houžvičkovi a ten se zastavil až před brankou s radostí ve tváři – 1:0. Naši hráči se snažili držet míč a útočit. Při jednom z rychlých brejkových situací muset Jirka Šimek řešit sprinterský souboj s hráčem hostí za cenu ŽK. V 52´ Mirek Hyka vyřešil reflexivním zákrokem šanci hostí po rohovém kopu a hlavičce jednoho z hostujících stoperů. V 54´po přímém kopu Cigánka nestihl Míra Petrák správně zakončit V 58´ získal Petr Papoušek na polovině hřiště míč při souboji se stopery a již ho nikomu nepůjčil. Obešel i brankáře a levou nohou zvýšil naše vedení – 2:0. V 62´ fauloval hostující Paťha pronikajícího Tomáše Houžvičku a z následného přímého kopu střela Petra Papouška jen těsně minula pravou tyč hostující branky. V 65´ hostující hráč centroval z pravé strany a hlavička Mošny šla přes branku. V 67´ získal Petr Papoušek opět míč přihrál ho na unikajícího Tomáše Houžvičku, který je předal Štěpánu Havlovi před prázdnou branku – 3:0. Naše hra byl v té době velmi dobrá. V 75´se po přihrávce Tomáše Cigánka proběhl podle pomezní a brankové čáry až do brankového území, kde byl faulován. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Tomáš Cigánek4:0. Posledních deset minut se již jenom dohrávalo.

Za nedělní výkon musíme pouze chválit. Mirka Hyku za standardní výkon a první vychytanou soutěžní nulu v letošním roce. Jirku Šimka za velmi dobrý výkon i přes jeho krvavé zranění. Oba stopery Davida Novotného a Kubu Kordíka za výbornou hru hlavou a dobrou rozehrávku. Vojtu Tvrdého za podporu útoku. V záloze hráli velmi dobře Petr Papoušek, který na dvě branky přihrál a jednu sám dal. Tomáš Cigánek hrál dobře dopředu a velmi dobře si plnil i obranné povinnosti. Velmi dobrou nenápadnou práci odváděl při defenzivní činnosti Matěj Horák. Míra Petrlák a Štěpán Havel se snažili podporovat naše útoky. Štěpán Havel jednu branku vstřelil a Míra Petrlák se zasloužil o odpískání pokutového kopu po svém úniku. Tomáš Houžvička bojoval a jeho tah na branku byl základem pro vstřelení našich dvou branek.

Škoda, že se nám takto nedařilo třeba ve Dvoře nebo v Letohradě.

Vykáň - Kratonohy 4:3 po PK

Zbuzany - Brandýs 7:1

Vysoké Mýto - Pardubice B 1:2

Chrastava - Turnov 4:3 po PK

Letohrad - Čáslav 2:1

Admira Praha - Mšeno 1:3

Dvůr Králové - Trutnov 0:1

Kolín - Živanice 1:2

Sháníte kvalitní proteiny nebo moderní posilovací stroje? Na našem eshopu se sportovními potřebami najdete veliký výběr.