TJ Desná

FC Nový Bor

Sokol Rovensko, FK Přepeře

hřiště Rovensko

Dvůr Králové - FKT 4:0 (0:0)

Krutá porážka za tragických deset minut

TJ Dvůr Králové nad Labem - FK Turnov 4:0 (0:0)

Dvůr Králové: Finke - Tomeš, Kruliš, Karal, Pícha - Vitebský, Vaníček, Hruška, Tauchman, Ujec - Janouch

Střídali: 58´ Křížek za Hrušku, 64´ Macháček za Kruliše, 70´ Poděbradský za Janoucha, 78´ Mertlík za Tauchmana, 87´ Hák za Vitebského

Turnov: Hyka – Beníšek , Kordík, Šimek, Tvrdý - Š. Havel, Benek, Papoušek, Petrák, Cigánek – Horák

Střídali 68´ Houžvička za Horáka a P. Havel za Š. Havla, 80´ Drahovzal za Tvrdého, 85´ Svoboda za Cigánka

Před začátkem tohoto utkání měli domácí na svém bodovém kontu nulu. Přesto naše družstvo nenastupovalo k utkání jako favorit, protože jsme věděli co vše Dvůr dokáže.

První poločas, ale plně odpovídal postavení v tabulce. Naši hráči drželi míč a snažili se překvapit disciplinovanou obranu domácích. Již v 5´ se snažil proniknout Tomáš Beníšek a domácí obránce Tomeš jej zastavil pouze za cenu žluté karty. Nařízený přímý kop točil k tyči Petr Papoušek, ale domácí brankář Finke míč vyrazil na roh. Domácí hrozili z rychlých brejků po stranách. Především naše pravá strana musela být stále v pozoru. Několikrát zachraňoval Míra Hyka nebo naše stoperská dvojice. Naše šance bohužel končili většinou před pokutovým územím. Pouze v několika případech jsme se dostali k zakončení. Tomáš Cigánek zakončil do tyče. Velkou šanci měl Matěj Horák, ale jeho zakončení se nevešlo mezi tyče a střelu Aleše Benka po přihrávce Petra Papouška vyrazil domácí brankář na roh. Do šaten se šlo o poločase za bezbrankového stavu.

Návrat do druhého poločasu byl jako ze snu, ale bohužel hodně strašidelného. Již po minutě se na pravé straně uvolnil domácí Hruška a pro Ujce již nebyl problém překonat bezmocného Hyku. Ve 48´zakončoval Petr Papoušek. Jeho první střelu zastavilo břevno a druhé, akrobatické zakončení skončilo mimo brankové tyče. V 53´ při našem tlaku podnikli domácí rychlý brejk do naší pravé strany a zakončující T6auchman sám před Hykou zvýšil na 2:0. Za dvě minuty musel řešit situaci v pokutovém území Jirka Šimek a byl z toho pokutový kop pro domácí. Vaníček se nemýlil a stav byl již 3:0 pro domácí. Veškerá naše snaha končila na organizované obraně domácích a zápas se již pouze dohrával. V poslední minutě domácí podnikli další brejkovou akci, kterou z pokutového území zakončil přesnou střelu k tyči obránce Tomeš a stanovil výsledek utkání na krutých 4:0 pro domácí.

O celém utkání rozhodl nástup do 2. poločasu. Všichni jsme se obávali průběhu, který se ve Dvoře v posledních utkáních opakoval, ale tentokrát jsme se opravdu porazili sami svým výkonem.

Vykáň - Kratonohy 4:3 po PK

Zbuzany - Brandýs 7:1

Vysoké Mýto - Pardubice B 1:2

Chrastava - Turnov 4:3 po PK