Get Adobe Flash player

Příští zápas A týmu

26. kolo divize C

NE 20.5., 17:00

FK Turnov

FK Čáslav

Příští zápas U19

SO 19.5.., 14:00

Slovan Hrádek n. N.

FK Turnov

Příští zápas U15+U13

SO 19.5., 9:30 /11:15

Velké Hamry/Jablonec

FK Turnov

hř. Zásada

Příští zápas U11

SO 19.5., 10:00+11:00

Hrádek/Mimoň

FK Turnov

 

FKT - FK Zbuzany 1953 3:2 (2:1)

Zisk tří bodů

 

FK Turnov - FK Zbuzany 3:2 (2:1)

Sestavy:

Turnov: Hyka – Beníšek , Kordík, Šimek, Drahovzal - Š. Havel, Benek, Papoušek, Petrák, Cigánek – Horák

Střídali 63´ Houžvička za Horáka, 65´ Tvrdý za Drahovzala, 70´ P. Havel za Š. Havla, 90´ Svoboda za Papouška

Zbuzany: Winter - Maleček, Dosoudil, Karda, Barciaga - Laušman, Radosta, Lička, Huňáček - Říha, Kincl

Střídal: 60´ Veliký za Huňáčka

 

Druhý domácí zápas jsme museli absolvovat bez zraněného kapitána Davida Novotného. Na pozici stopera i kapitána jej zastoupil Jirka Šimek a na pravém kraji obrany nastoupil Tonda Drahovzal. Na lavičku se vrátil po zranění Vojta Tvrdý. Naše obrana se musela mít na pozoru před hlavní zbraní hostů, kterou byly nakopávané míče na exligového Marka Kincla. Již ve 2. minutě se hosté málem prosadili, když Huňáček vystřelil k tyči a jen velmi dobrý zákrok Mirka Hyky nás zachránil před první brankou. Po dvou minutách se na opačné straně po přesné křížné přihrávce Kuby Kordíka zastřeloval Tomáš Cigánek. Akce se střídali na obou stranách a hosté hrozili především po kombinacích Kincla a Ličky, který zkoušel zakončení z každé pozice. Po jedné jeho střele musel se musel Míra Hyka pořádně natáhnout, aby míč dostal alespoň na roh. Ve 24. minutě se přes naší pravou stranu dostal hostující Huňáček, který přeloboval vyběhnutého Míru Hyku - 0:1. Naši hráči se nevzdávali a akce končily především před brankou hostí. Ve 27. minutě zakončoval Matěj Horák po přihrávce Aleše Benka. Po rohu Petra Papouška z levé strany míč ve 31. minutě proletěl celým brankovým územím hostí až ke Kubovi Kordíkovi, který se nemýlil a stav byl srovnán - 1:1, Naši hráči byli od té chvíle lepšími a ve 35. minutě se stav opět měnil kdy po přihrávce Aleše Benka střílel Štěpán Havel, jeho střelu Winter pouze vyrazil k Mírovi Petrákovi a ten změnil stav - 2:1. Naše hráče tento moment asi uspokojil a taktovku zápasu převzali hosté. Neustále hrozil velmi aktivní Mário Lička. Ve 40´ prošel přes Tondu Drahovzala aktivní Laušman a před Mírou Hykou zasahoval Jirka Šimek. Ve 43´ se odhodlal ke střele levou nohou z dvaceti metrů Petr Papoušek po přihrávce Míry Petrláka a jeho bomba orazítkovala tyč Wintrovi branky. Tak končil první poločas.

Druhý poločas hra nebyla příliš pohledná. Množily se nedovolené zákroky na obou stranách a s nimi padaly také žluté karty. Hosté se snažili o vyrovnání, ale celkem stereotypní nakopávání na Kincla naši stopeři Jirka Šimek a Kuba Kordík řešili velmi dobře. V 60´ minutě hosté vystřídali, již trestaného Huňáčka nahradil Veliký. Také naši trenéři se rozhodli pro změny v sestavě, kdy postupně nastoupili Tomáš Houžvička, Vojta Tvrdý a Petr Havel. Velkou příležitost měl Tomáš Houžvička, který sám před Wintrem nedokázal zakončit. Opět se projevila slabina, kdy nedokážeme utkání rozhodnout a přidat další branky. Hosté ze Zbuzan stále hrozili a po jedné z akci Kincl přihrál nekrytému Říhovi a ten v 77´srovnal stav utkání - 2:2. Již se zdálo, že utkání opět dospěje do penaltového rozstřelu, když se míč dost nešťastně odrazil od zad bránícího Malečka a po jeho ruce, které nebyla v přirozené pozici, se dostal mimo hrací plochu. Pozorný rozhodčí Šedivka nařídil pokutový kop, který Tomáš Cigánek proměnil - 3:2. Hostující hráči začali s rozhodčím diskutovat. Do konce utkání, ale také ještě ohrozili naši branku. Stav utkání se již nezměnil a tentokrát stálo štěstí na naší straně.

V utkání jsme byli lepším družstvem, ale stále neumíme rozhodnout utkání a dostat se do vedení o dvě a více branek. Snad se nám to podaří v následujících utkáních. V neděli zajíždíme na půdu posledního celku tabulky do Dvora Králové.

 

Ostatní zápasy

25. kolo (12. - 13. 5.)

SO 10:15

Vykáň - Letohrad 2:1

Pardubice B - Admira 2:1p

Brandýs - TURNOV 1:3

SO 17:00

Kratonohy - Dvůr Králové 1:2p

Trutnov - Mšeno 3:2p

Vysoké Mýto - Kolín 3:0

Živanice - Zbuzany 3:2

NE 17:00

Čáslav - Chrastava 1:2

Příští kolo

26. kolo (19. - 20. 5.)

SO 10:15

Zbuzany - Vykáň

Mšeno - Brandýs

Letohrad - Vysoké Mýto

SO 17:00

Chrastava - Pardubice B

NE 10:15

Admira - Kratonohy

NE 17:00

Kolín - Trutnov

TURNOV - Čáslav

Dvůr Králové - Živanice

Tabulka Divize C

Anketa

Na jaké příčce bude figurovat náš tým po 30. kole divize?
 

Finanční podpora

 

 

 

 

Na činnost FK Turnov, z.s. přispívá MŠMT, Liberecký kraj a Město Turnov. Děkujeme!

 

Reklama