Get Adobe Flash player

Příští zápas A týmu

26. kolo divize C

NE 20.5., 17:00

FK Turnov

FK Čáslav

Příští zápas U19

SO 19.5.., 14:00

Slovan Hrádek n. N.

FK Turnov

Příští zápas U15+U13

SO 19.5., 9:30 /11:15

Velké Hamry/Jablonec

FK Turnov

hř. Zásada

Příští zápas U11

SO 19.5., 10:00+11:00

Hrádek/Mimoň

FK Turnov

 

FK Letohrad - FKT 2:2 (1:1) PK 3:1

 

Z Letohradu pouze s jedním bodem a zraněným kapitánem

 

FK Letohrad - FK Turnov 2:2 (1:1) p.k. 3:1

 

22. Horák - 0:1, 38. Štěpán - 1:1, 54. Cigánek - 1:2, 66. Kabourek - 2:2

PK proměnil Cigánek, neproměnili Papoušek, Beníšek, Horák

 

 

Sestavy:

Letohrad: Moláček – Šponar, Kpecký, Krystl, P. Štěpán – Tichý, Týfa, Čada, Štěpán J. – Kaňourek, Černík

Střídali: 62´ Hiller za Kopeckého, 80´ Slodičák za Černíka

Turnov: Hyka – Beníšek, Kordík, Novotný, Šimek - Houžvička, Benek, Papoušek, Petrák, P. Havel – Horák

Střídali 6´ Drahovzal za Novotného, 46´ Cigánek za P. Havla, 69´ Š. Havel za Houžvičku

První poločas začal velmi smutně pro náš tým. Již ve 4. minutě se při odkopu zranil na stehenním svalu náš kapitán David Novotný. Trenéři museli přeskupit složení obrané řady. Na post stopera se posunul Jirka Šimek, který také převzal kapitánskou pásku. Na pravý kraj obrany nastoupil Tonda Drahovzal. Krajní záložníci si také vyměnili strany, aby se síly našich stran vyrovnala.

I přes tuto ztrátu jsme ve velké části lépe drželi míč a kombinovali. Naše šance bohužel končili většinou bez důraznějšího zakončení. Teprve ve 22´ jsme naši akci náležitě zakončili. Po přenesení akce z pravé strany na levou, postupně přes Houžvičku, Papouška, Benka a Petra Havla, posledně jmenovaný poslal přízemní centr na volného Matěje Horáka a stav utkání se měnil 0:1. Naši hráči pokračovali v celkem dobrém držení míče a domácí hrozili pouze z brejkových situací. Obrana v čele s brankářem Mírou Hykou pracovala celkem spolehlivě. Své úkoly si dobře plnili všichni, včetně Tondy Drahovzala. Bohužel ve 37´ přišla chyba při reakci na náběh domácího kapitána Jiřího Štěpána, kterého velmi pěknou průnikovou přihrávkou našel jeden ze záložníků a stav utkání byl vyrovnán – 1:1. Obdržená branka měla na hru našich hráčů vliv a konec prvního poločasu jsme museli přežít. V poslední minutě ještě získali domácí výhodu přímého kopu z relativně dobré vzdálenosti po faulu Jirky Šimka. Správně postavená zeď a v ní Matěj Horák, ale šanci domácích zmařili.

Do druhého poločasu nahradil Petra Havla „dovolenkám“ Tomáš Cigánek. Naše hra se vrátila k tomu co naši předváděli na začátku utkání. Již v první minutě druhého poločasu zakončoval Matěj Horák, bohužel pouze do brankáře domácích. Další střely a šance se rodily především před brankou domácích. O zakončení se pokoušeli Petr Papoušek, Tomáš Cigánek, Míra Petrák, Tomáš Houžvička a také Matěj Horák. V 54´se konečně měnil stav utkání, kdy přenesení akce Petrem Papouškem Na stranu Tomáši Cigánkovi a jeho zakončení znamenalo vedení - 1:2. Další akce nepřinesla správné zakončení a proto musel zatáhnout za záchranou brzdu při brejku domácích Tomáš Benýšek. Rozhodčí Vnuk to musel ocenit žlutou kartou. V 58´ zakončil Míra Petrák a jeho střelu vykopával před brankou domácí obrance. Naše snaha nevedla k tíženému „doražení“ soupeře a přišel trest. V 66´domácí přenesli hru z pravé strany na levou, kde doácí záložník vrátil míč zpět před brankou na nepokrytého Kabourka, který nedal Hykovi šanci - 2:2. Zbytek utkání přinesl ještě několik našich šancí. Do utkání se zapojil i Štěpán Havel, který v 69´ vystřídal Tomáše Houžvičku. Domácí hrozili z brejku. Některé situace museli naši obránci řešit za pomoci nedovolených zákroků. Po jednom takovém obdržel Kuba Kordík žlutou kartu. Další žlutou kartu obdržel Míra Hyka, který příliš vehementně rozhodčímu domlouval po neodpískaném zákroku na Jirku Šimka.

Utkání se dostalo do fáze, kdy se čekalo na chybu soupeře a na rozhodující kopy ze značky pokutového kopu.

Bohužel tato činnost se nám moc nedařila, kdy Petr Papoušek netrefil branku, Tomáš Benýšek trefil pouze pravou tyč a penaltu Matěje Horáka chytil domácí brankář. Míra Hyka chytil jednu střelui domácích a tři jejich střelci se nemýlili.

V utkání jsme byli dvakrát ve vedení, měli jsme šance na rozhodnutí a nakonec jsme odjížděli domů pouze s bodem.

 

 

Ostatní zápasy

25. kolo (12. - 13. 5.)

SO 10:15

Vykáň - Letohrad 2:1

Pardubice B - Admira 2:1p

Brandýs - TURNOV 1:3

SO 17:00

Kratonohy - Dvůr Králové 1:2p

Trutnov - Mšeno 3:2p

Vysoké Mýto - Kolín 3:0

Živanice - Zbuzany 3:2

NE 17:00

Čáslav - Chrastava 1:2

Příští kolo

26. kolo (19. - 20. 5.)

SO 10:15

Zbuzany - Vykáň

Mšeno - Brandýs

Letohrad - Vysoké Mýto

SO 17:00

Chrastava - Pardubice B

NE 10:15

Admira - Kratonohy

NE 17:00

Kolín - Trutnov

TURNOV - Čáslav

Dvůr Králové - Živanice

Tabulka Divize C

Anketa

Na jaké příčce bude figurovat náš tým po 30. kole divize?
 

Finanční podpora

 

 

 

 

Na činnost FK Turnov, z.s. přispívá MŠMT, Liberecký kraj a Město Turnov. Děkujeme!

 

Reklama