FK Čáslav

Velké Hamry/Jablonec

hř. Zásada

Hrádek/Mimoň

FKT - SK Vysoké Mýto 1:2 (0:0)

První domácí utkání s nepříznivým výsledkem

FK Turnov – Vysoké Mýto 1:2 (0:0)

Turnov: Hyka – Beníšek, Kordík, Novotný, Šimek - Dlouhý, Benek, Papoušek, Petrák, P. Havel – Horák

Střídali 42´ Houžvička za Dlouhého, 75´ Š. Havel za P. Havla

Vysoké Mýto: Černík – Žák, Fikejz, Dvořák, Hock – Rezek, Tomášek, Wimmer, Kopřiva, Benda – Štěpánek

Střídali: 36´ Motl za Rezka, 80¨ Mach za Žáka, 84´ Valášek za Bendu, 88´ Kakrda za Štěpánka a v 92´ Fišer za Kopřivu

Průběh prvního poločasu odpovídal prvnímu kolu. Nikdo se příliš nehnal do zbrklého útočení a všichni se snažili nechybovat. Bohužel naše hra nebyla taková jako v předchozích pohárových utkáních. Jenom díky pozornému Mírovi Hykovi jsme šli do kabin o poločasové přestávce za bezbrankového stavu. Nejprve ve 27´ chytil hlavičku kanonýra Štěpánka a ve 37´zabránil střídajícímu Motlovi ve skórování. Naše útočné akce v prvním poločase končili bohužel bez větší šance. Ve 42´ prvního poločasu musel být střídán Kuba Dlouhý, který se při jednom souboji s protihráčem zranil. Na úplném konci prvního poločasu došlo ještě ke střetu Jirky Šimka s hostujícím Tomáškem. Výsledkem byla žlutá karta pro hostujícího hráče a naražená žebra našeho obránce.

Ve druhém poločase se hra našeho družstva zlepšila. Postupně ohrozil branku hostí Jirka Šimek nejprve nohou a po několika minutách i hlavou. Bohužel obě zakončení minuly branku. V 56´ se opět vyznamenal Míra Hyka, který nohama zmařil další příležitost Štěpánka. Snaha o útočení se bohužel nesetkala s úspěchem a naopak v 61´ po rychlém protiútoku a obraném zákroku Jirky Šimka nařídil rozhodčí Kazda pokutový kop, pravděpodobně za úmyslnou hru rukou. Bohužel tento výrok vyvolal hodně emocí, které skončili žlutou kartou pro Jirku Šimka. K provedení pokutového kopu se postavil kapitán hostí Fikejz a nedal našemu brankáři šanci – 0:1. Hráči cítili křivdu a naše hra nebyla soustředěná. Z toho pramenila i laciná druhá branka, kterou vstřelil, po nedůrazu a několika chybách v naší obraně, Štěpánek - 0:2. Naši trenéři reagovali na tuto situaci střídáním, kdy Štěpán Havel nahradil svého bratra Petra. Hosté začali šetřit čas a v posledních deseti minutách využili možnost střídání. Naši hráči se snažili a odměnou byla branka, kterou vstřelil Tomáš Houžvička po centru dalšího Tomáše Beníška. Zdržování hostů neunesl Míra Petrák a za nějakou kritiku rozhodčího si v 83´vysloužil žlutou kartu. Naši útočili v devíti hráčích, což vedlo k rychlému brejku hostí v 87´. Tuto situaci řešil za pomoci faulu a následné žluté karty Petr Papoušek. Hosté se o vítězství strachovali až do konce, ale bohužel se výsledek utkání již nezměnil. Pouze hostující Kakrda ještě obdržel žlutou kartu.

Za první poločas jsme si vítězství nezasloužili, ale za průběh druhého poločasu jsme si nezasloužili prohrát. Opakovaně se potvrdila síla Vysokého Mýta, které dokázalo využít sebemenší možnost.

Vykáň - Letohrad 2:1

Pardubice B - Admira 2:1p