FK Čáslav

Velké Hamry/Jablonec

hř. Zásada

Hrádek/Mimoň

Kutná Hora - FK Turnov 1:2 (0:1)

Hosté byli od začátku aktivnější a ve 3. minutě už směřoval balon do domácí brány z kopačky Šulce, ale ještě stačil zaskočit na čáře kutnohorský obránce Regner. Po několika dalších pokusech Turnova otevřel skóre v 19. minutě Cigánek po samostatné akci a přihrávce Benka. Po půlhodině hry hlavičkoval míč do tyče domácí Vácha. Další tyč, přesněji břevno, pak trefil těsně před poločasem na druhé straně hlavičkující Novotný.

Domácí se snažili zápas zvrátit, ale do branky se podruhé trefili hosté, když Šulc hlavou v 63. minutě zužitkoval rohový kop Cigánka. V 75. minutě dostal červenou kartu domácí Nekvinda za nesportovní chování a strčení do protihráče bez míče, což ještě více zhatilo šance Kutné Hory. Hosté mohli vítězství potvrdit třetím gólem, ale to se nepodařilo Dlouhému, který před brankou uklouzl, ani střídajícímu Š. Havlovi, který postupoval sám. V první minutě nastavení pak domácí snížili Šindelářem na 1:2, ale tři body už hosté bezpečně uhájili.

„Odehráli jsme možná nejlepší utkání v sezoně. Podali jsme týmový a zodpovědný výkon. Od počátku jsme udávali tempo hry a ulehčil nám to i soupeř méně aktivní hrou. Vytváříme si stále mnoho brankových příležitostí a jen některé proměníme, což platilo i dneska, když jsme měli snad sedm dalších dobrých šancí, zatímco soupeř jen jednu tyč," řekl k zápasu trenér Turnova Josef Petřík, který zároveň dodal, že ho potěšil návrat marodů Benka, Beníška a Šimka, stále však nemůže využít Papouška, Sedláčka a P. Havla. „Mrzí mě zranění Tomáše Frejlacha, kamaráda a bývalého spoluhráče z Liberce, který si v zápase přetrhl křížový vaz," doplnil ještě Josef Petřík.

Branky: 91. Šindelář - 19. Cigánek, 63. Šulc. Rozhodčí: Klupák - Krupka, Žáková, ŽK: 3:3, ČK: 1:0 (75. Nekvinda). Diváků: 100. Turnov: Hyka - Kordík, Novotný, Šimek, Tvrdý - Cigánek (81. Dlouhý), Benek, Šulc (87. Havel), Beníšek, Kaiser (89. Drahovzal) - Horák.

Vykáň - Letohrad 2:1

Pardubice B - Admira 2:1p