NE 24.9. 9:30+10:15

FK Sedmihorky

FK Turnov

FK Pěnčín-Turnov – SK Semily 1:0

I přes derby pražských „S“ se na turnovském MFS vzhledem k derby pojizerskému sešla poměrně slušná návštěva. Od samého začátku byl vidět fotbal nahoru-dolu s rušnými momenty před oběma brankáři. Pozornost domácího Hyky vyzkoušel nejdřív jeho bývalý spoluhráč Ježek, a turnovský gólman si pak nadvakrát poradil i s další šancí hostů. Také jeho protějšek Masařík se blýsknul několika výbornými zákroky a při dorážce Beníška u zadní tyče jej zachránila boční síť. Ve 28. minutě po trestném kopu Papouška a třech útočných dotecích doputoval míč do stejného místa až k Bártovi a ten do odkryté branky s přehledem skóroval – 1:0!
Do druhého poločasu nastoupili hosté s předsevzetím vyrovnat a vytvořili si územní převahu, takže Turnovští hrozili převážně z brejků. V 54. minutě takto unikl po pravé straně Kratochvíl, ale jeho povedenou křížnou střelu mrštný Masařík vytlačil na roh. Přes veškerou snahu Semil zadní řady v čele s Hykou pracovaly spolehlivě, takže místo vyrovnání mohla přijít ještě pojistka, ovšem Moravec po dvou minutách na place své sólo na Masaříka neproměnil a jeho další tutovku ve stejné minutě odvrátil semilský brankář reflexivně nohou! Častým střídáním rozdrobená hra nakonec dospěla v povinný domácí zisk všech tří mistrovských bodů. A jestliže Turnovu dodaly před zimní přestávkou relativní klid, Semily jsou v podstatně horší situaci.

Branka: 28. Bárta

Rozhodčí: Duchoň - Matějček, Ginzel