SK Studenec

FK Rumburk

FK Sedmihorky

FK Pěnčín Turnov - FK Litol 2:1

Nováček v divizi C ze čtvrti v Lysé nad Labem se prezentoval v nedělním utkání v Turnově kvalitní hrou. Litol se dokonce ve druhé části dostala do vedení, ale domácí hráči se nevzdávali, dokázali otočit zápas góly Papouška a Beníška ve svůj prospěch, a získat cenné tři body.

Domácí, moc dobře si vědomi toho, že musí zabrat, začali aktivně a hned v 1. minutě Drahoňovský zaměstnal Rathouského v brance Litoli, jenž musel v pádu u tyče odvracet na roh. Ani jeho protějšek Hyka se ale nenudil a dvakrát úspěšnými zákroky zabránil nejhoršímu. V 26. minutě se řítil vpřed Papoušek, byl nevybíravým způsobem sražen, ale Drahoňovský svou výhodu (!?) tváří v tvář poslednímu muži hostů gólově nezúročil, takže k přestávkové pauze se odcházelo za bezgólového stavu.
Změna stran přinesla napínavou podívanou, protože před oběma brankami se rodily četné šance. Hned z prvního útoku hlavičkoval Papoušek, ale míč směřující do sítě trefil jen probíhajícího obránce. V 52. minutě se ke gólové hlavičce dostal stoper Novotný, ale skrz dlouhána Rathouského se mu nepodařilo balon procedit. Okřídlené fotbalové rčení „Nedáš – dostaneš“ zná už i černý litolský hráč Ezeala Chimezie a Hyka byl v případě jeho povedené střely bezmocný. Paradoxně tato inkasovaná branka Turnov „nakopla“ k ještě větší aktivitě a na opačném pólu hrací plochy mířil v dobré pozici těsně vedle Cigánek.
V 57. minutě si další plusové body připsal turnovský brankář a chvíli nato skončil míč z kopačky Dydowicze na břevně. Vyrovnání se tak Turnov dočkal až v 64. minutě, kdy Papoušek vyhrál běžecký souboj k dlouhému pasu s gólmanem hostů a z velkého úhlu do opuštěné klece skóroval. Pak opět musel čarovat Hyka a Moravcova loženka po vybídnutí Dydowiczem skončila nad. V 80. minutě vystřelil nahrávač sám, Rathouský jeho pokus vyrazil, ale Beníšek obrat přesnou dorážkou dokonal! Kvalitní soupeř si chtěl ještě vynutit penaltový rozstřel, ale rozchytaný Hyka to svým posledním zázračným zákrokem nepřipustil!

FK Pěnčín Turnov - FK Litol 2:1 (0:0)

Branky: 65. Papoušek, 81. Beníšek - 54. Ezeala

Rozhodčí: Kapoun

ŽK: 1:3

Diváků: 220

FK Pěnčín Turnov: Hyka - Kratochvíl, Bong Won Che, Novotný, Petřík - Cigánek, Bárta (78. Krejčík), Dydowicz, Beníšek - Papoušek, Drahoňovský (65. Moravec)

Zdroj: Karel Vodrážka (TvA), Naše Pojizeří

8. kolo (30. 9. - 1. 10.)

Zbuzany - Pardubice B

Letohrad - Kratonohy

Vysoké Mýto - Živanice

Chrastava - Trutnov