Get Adobe Flash player

Příští zápas A týmu

26. kolo divize C

NE 20.5., 17:00

FK Turnov

FK Čáslav

Příští zápas U19

SO 19.5.., 14:00

Slovan Hrádek n. N.

FK Turnov

Příští zápas U15+U13

SO 19.5., 9:30 /11:15

Velké Hamry/Jablonec

FK Turnov

hř. Zásada

Příští zápas U11

SO 19.5., 10:00+11:00

Hrádek/Mimoň

FK Turnov

 

U19 FK Turnov - Slovan Hrádek/Chrastava 4:0 (2:0)

17. Tvrdý, 32. Mareš, 54. Resl, 79. Porš
Sestava: Majer - Pokorný, Primásek (80. Kovář), Drahovzal, Kunst - Tvrdý, Randák, Halfar (67. Schmeiler), Resl - Mareš (73. Porš), Svoboda

Dorost zvládl vstup do jara na jedničku. Skóre mohlo být daleko vyšší. Za týden hráče čeká náročné derby v Sedmihorkách.
 

FOTBALOVÉ DĚNÍ NA TURNOVSKU DOSTÁVÁ NOVÝ ROZMĚR

n201603151838_sport_53_016_loga

 

Tak především tahle dvě loga se v nastávajícím období budou sportovní veřejnosti našeho regionu zřejmě prolínat nejčastěji. Různým fámám a dohadům se teď po nedávných jednáních rozhodli učinit přítrž a uvést vše na pravou míru prezidenti divizního FK Turnov a ambiciózního FK Přepeře Jaroslav Knížek a Michal Kupka. „Hlavním bodem programu naší listopadové valné hromady byla změna názvu našeho klubu z dosavadního FK Pěnčín-Turnov na FK Turnov. Tento krok byl oficiálně potvrzen justiční administrativou 12. března, takže do jara jsme vstoupili již pod novým názvem,“ uvedl na počátku bloku nových informací nejvyšší představitel fotbalového Turnova a zároveň také představil složení na VH zvoleného výboru FK.

V něm vedle něj zasednou ještě sportovní ředitel Jiří Šteffan, vedoucí mužstva Petr Horáček, sekretář Michal Mrkáček, Petr Havel, Aleš Krejčík, Martin Krejčí a zástupce hráčů Miroslav Hyka. „V rámci naší budoucnosti a vytyčení směru dalšího rozvoje klubu mohu s velkou radostí potvrdit vstup silného strategického partnera do fotbalového dění u nás, kterým je FK Přepeře,“ neskrýval svou spokojenost Jaroslav Knížek.

„Ano, také my máme své vize a pro jejich naplnění spolupráci obou klubů na všech úrovních vítáme a vidíme ji pro další náš rozvoj jako nezbytnou, zvlášť když prakticky samozřejmě vyplývá už jenom z jejich sousedství,“ připojil svůj pohled přepeřský prezident Michal Kupka v narážce na stávající stav. Jak jsme již několikrát informovali, úsilí o výstavbu vlastního stadionu v Přepeřích se poněkud zadrhlo (viz ZDE), a FK jako nováček krajských soutěží má povolenou výjimku – hrát svá mistrovská utkání v poměrně vzdálených Semilech – pouze na letošní ročník. Ten další už musí FK Přepeře hrát maximálně do 5 km od svého domovského místa.

Současná složitá situace komplikuje též požadavky fotbalového svazu na povinná družstva mládeže, což bývá v malých obcích potíž. Jednou z uvažovaných možností je tak mj. i přihlášení družstva juniorek do pravidelných mistrovských soutěží. „Chceme, abychom urychleně dobudovali oba naše sportovní areály tak, aby mohly co nejdříve sloužit svému účelu, tedy nejen dospělým, ale všem družstvům obou klubů. Otázka mládeže pro nás není jen pouhou povinností, ale do budoucna především také hlavním zdrojem plné soběstačnosti naší hráčské základny,“ shodli se jednohlasně oba prezidenti.

Stejně tak oba shodně a rezolutně vyvrací veškeré „zasvěceně“ šuškané informace o další rivalitě nebo naopak o sloučení, či snad dokonce o pohlcení jednoho klubu druhým. „Jedná se opravdu pouze o spolupráci. Ač je před námi hodně hektická doba, jejíž prioritou je udržení divize a výstavba vytoužené umělé trávy, chceme FK Přepeře poskytnout azyl pro odehrání další mistrovské sezony a pomoci mu i v otázce již zmíněné mládeže. Umím si dokonce představit jisté provázání obou výborů, ale konkrétní řešení přinese až čas, a hlavně vůle obou stran,“ uzavřel prezident FK Turnov Jaroslav Knížek. Nevědomky tak poukázal na oddílové barvy, resp. na společnou bílou, která vždy symbolizuje místa na nepopsaných mapách.

Nelehké jaro čeká také jeho kolegu z Přepeř Michala Kupku. Jeho tým je momentálně na druhém místě krajské I. B třídy, hned za překvapením z Holan. „Bojujeme na více frontách a hodláme to zvládnout. Do týmu se vrací uzdravený Peškar a exligový Abraham, takže spolu se zkušeností Pěničky to bylo už v zimní přípravě, a hlavně teď v poháru, na naší hře více než znát. Úkolem číslo jedna pro nás i nadále zůstává dostavba našeho stadionu, a rádi bychom jej samozřejmě slavnostně otevírali mnohem vyšší soutěží,“ dodal muž, o němž se teď nejen na Turnovsku hodně hovoří.

My jenom dodejme, že zapsané spolky, jak zní oficiální přípony FK Turnov a FK Přepeře, čekají o víkendu další boje o mistrovské body. Divizionáři přivítají v neděli hodně vysoko postavené Živanice, Přepeřští po vyřazení loňského vítěze Libereckého poháru Jiskry Mšeno svou soutěž začínají o víkendu zápasem v Hrádku. V dalším kole poháru pak v průběhu jara poměří síly s ještě nedávno divizním Železným Brodem. Jak si oba týmy povedou, můžete sledovat na zpravodajském webu či stránkách TvA.


Zdroj: Karel Vodrážka, TvA

 

Olympia HK - Pěnčín-Turnov 4:1 (3:0)

5. Ličman, 9. Kosař, 12. Jukl, 53. Malinský - 60. Papoušek
Sestava: Kolář - Kordík, Petřík, Novotný, Šimek (20. Tvrdý) - Hurt (46. Randák), Beníšek, Papoušek, Dlouhý (70. Cigánek), Frimmel (79. Havel) - Horák (46. Šulc)

 

Úvod jara na hřišti největšího favorita soutěže našim barvám vůbec nevyšel. Rozhodnuto bylo prakticky již ve 12. min. Za týden naše hráče čeká první domácí match, soupeřem jim bude další celek z popředí tabulky Sokol Živanice (dnes porazili Nový Bor 1:0).

 

Vysoké Mýto – FK Pěnčín-Turnov 2:3 np

Vysoké Mýto – FK Pěnčín-Turnov 2:3 np (0:1)

I když jako první nastřelil domácí Fikejz břevno Hykovy branky, také Turnov začal velmi dobře a jeho aktivitu vyjádřil gólem po pěkné samostatné akci ve vápně domácích už po čtvrthodince hry v poslední době střelecky naladěný Havel, k němuž míč doputoval po ose Šimek – Šulc. Hosté byli i nadále lepší a toto skóre udrželi až do poločasu, když zvýšit mohl dělovkou Beníšek a těsně vedle zakončoval Papoušek. V tom druhém se ale dočkalo také Mýto, které přece jen o stupínek přidalo, a Motl v 65. minutě po nešťastné chybě turnovské defenzívy vyrovnal. A protože domácím pomáhali také arbitři častými trestnými kopy, museli se víc snažit také Turnovští. Jenže neuběhlo ani pět minut a ze sporného postavení mimo hru zápas otočil Fikejz.
„Byl to v ten moment docela nářez i zářez, ale nezabalili jsme to,“ popsal horké chvilky stoper Jiří Šimek. A právě on i se svým parťákem Matouškem po rohových kopech dvakrát ohrozili branku domácích, bohužel bez gólové tečky. Avšak snaha celého týmu v čele s opět výborným Hykou se vyplatila a deset minut před koncem po Papouškově parádním centru ze standardky vyrovnal hlavou Šulc a body se musely dělit na základě penaltového rozstřelu.
A ten, jak jsme již uvedli minule, Turnov v poslední době umí. Stoprocentní proměnění kopaných a jedna Hykou chycená a jím daná znamenala dva plusové body, které potvrdily velice slušné podzimní umístění a potřebný klid na zimní přípravu.

Branky: 65. Motl, 70. Fikejz – 14. Havel, 80. Šulc

Rozhodčí: Benedikt

ŽK: 0:5

Diváků: 110

Sestava: Hyka – Tvrdý, Šimek, Matoušek, Petřík  – Havel (90. Krejčík), Kunst, Dlouhý (75. Kratochvíl), Papoušek, Beníšek – Šulc.

Zdroj: Karel Vodrážka, Turnovsko v akci

 

FK Pěnčín-Turnov – FK Jaroměř 0:0, (1:0 np)

Jako první se zastřeloval Papoušek, ale jeho pokus gólman Jaroměře vyrazil, stejně jako o chvíli později dělovku Havla. Ve 36. minutě vybídnul ke střele Šulc Beníška, ale i tentokrát byl Ondráček na svém místě. Minutu před poločasovým hvizdem trefil Papoušek z trestného kopu šibenici, ale nejlepší hráč hostů míč vyškrábnul mimo své tyče! V 57. minutě cílil po rohovém kopu Papouška nad Šulc. Po hodině hry se po druhé žluté kartě musel z hrací plochy poroučet jaroměřský Železov, a byli to paradoxně jeho spoluhráči, kteří si vypracovali gólovou příležitost. Jenže radost jim zkazil stoper Šimek, který míč vykopl z brankové čáry! Také domácí se dočkali tutovky, jenže koncovka střídajícího Moravce v 73. minutě skončila k jejich smůle jenom na Ondráčkem dobře postavené tyči!
A protože modrobílí nedokázali najít recept na jeho překonání a svou přesilovku nevyužili, ke slovu přišel rozstřel ze značky pokutového kopu. A ten už se Turnovští naučili zvládat. Mezi úspěšné exekutory se tentokrát zařadil i gólman Hyka! Podzimní část úspěšné mistrovské sezóny 2015 – 2016 zakončí fotbalisté FK Pěnčín-Turnov příští víkend, v němž zajíždějí na půdu Vysokého Mýta, a jakýkoliv bodový zisk by podle vedoucího týmu Petra Horáčka znamenal před zimní přestávkou velmi příjemný bonus.

Rozhodčí: Brychta - Čechlovský, Kovářová

ŽK: 2:3

ČK: 0:1 (60. Železov)

Diváků: 150

FK Pěnčín Turnov: Hyka - Kratochvíl, Novotný, Šimek, Petřík - Cigánek (46. Tvrdý), Beníšek, Dlouhý (71. Moravec), Havel (85. Matoušek) - Šulc, Papoušek

Zdroj: Karel Vodrážka, Turnovsko v akci

 

Ostatní zápasy

25. kolo (12. - 13. 5.)

SO 10:15

Vykáň - Letohrad 2:1

Pardubice B - Admira 2:1p

Brandýs - TURNOV 1:3

SO 17:00

Kratonohy - Dvůr Králové 1:2p

Trutnov - Mšeno 3:2p

Vysoké Mýto - Kolín 3:0

Živanice - Zbuzany 3:2

NE 17:00

Čáslav - Chrastava 1:2

Příští kolo

26. kolo (19. - 20. 5.)

SO 10:15

Zbuzany - Vykáň

Mšeno - Brandýs

Letohrad - Vysoké Mýto

SO 17:00

Chrastava - Pardubice B

NE 10:15

Admira - Kratonohy

NE 17:00

Kolín - Trutnov

TURNOV - Čáslav

Dvůr Králové - Živanice

Tabulka Divize C

Anketa

Na jaké příčce bude figurovat náš tým po 30. kole divize?
 

Finanční podpora

 

 

 

 

Na činnost FK Turnov, z.s. přispívá MŠMT, Liberecký kraj a Město Turnov. Děkujeme!

 

Reklama